17 . Temmuz . 2024, Çarşamba
DUYURULAR
Anasayfa » HABERLER » Gediz OSB Müteşebbis Heyet Üyelerimiz, Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR’inde katıldığı toplantıda bir araya geldi.
Gediz OSB Müteşebbis Heyet Üyelerimiz, Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR’inde katıldığı toplantıda bir araya geldi.

Gediz OSB Müteşebbis Heyet Üyelerimiz, Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR’inde katıldığı toplantıda bir araya geldi.

Gediz Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı, Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında Gediz Gençlik Merkezi’nde bir araya geldi.

Gediz Gençlik Merkezi’ndeki toplantıya Kütahya Valisi, Ahmet Hamdi NAYİR Gediz Kaymakamı Avni KULA, Gediz Belediye Başkanı Dr.Mehmed Ali SARAOĞLU Gediz OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ahmet Hamdi NAYİR OSB’lere neden ihtiyaç duyulduğunu anlattı, temel amaçlar hakkında bilgiler verdi. Vali NAYİR, “Sanayiyi bir alanda toplayıp, altyapı ihtiyaçlarını tek elden, düzenli bir şekilde sağlamak. Gerekirse etrafını kapatarak güvenliğini oluşturmak, ihtiyaç duyulan kaliteli enerjiyi, kaliteli doğalgazı, kesintisiz ve standardına uygun olarak sağlayabilmek. Aynı zamanda OSB’lerinin çevre ile ilgili işlerini de tek elden yürütmek bizim temel amaçlarımız. OSB’lerde merkezi idarenin temsilcileri, yerel yönetimin temsilcileri ve sanayi temsilcilerinin olması da buna güç katacak bir husus olarak düşünülmüş. Olması ve yapılması gereken işlerin kararlarını en rasyonel şekilde verecek bir yönetim yapısı ortaya konmaya çalışılıyor” diye konuştu.

Sanayi gelişirken çevrenin unutulmaması gerektiğine de dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi NAYİR çevreye zarar vermeyen üretim vurgusu yaptı. Vali NAYİR, “Her OSB kendisine yatırımcı çekme gayreti içerisinde. Hiçbir zaman tek taraflı düşünmüyoruz, herkesin görevinin öneminin farkındayız. Sanayi de önemli, çevre de önemli, insan sağlığı da önemli. Bunların hepsini beraber düşünürsek sürdürülebilir bir kalkınmayı oluştururuz. Yoksa çevreye zarar verecek bir sanayiyi de insan sağlığına zarar verecek bir hususu da istemiyoruz. Bunlar çözümü olmayacak şeyler değil. Çözümü var ama tüm bunların bir maliyeti var. O maliyete katlanıldığı takdirde çözümü olmayacak hiçbir husus yok” dedi.

Facebook
Twitter
Instagram
Google+
https://www.gedizosb.org.tr/2017/07/10/gediz-osb-mutesebbis-heyet-sayin-valimiz-ahmet-hamdi-nayirinde-katildigi-toplantida-bir-araya-geldi">
RSS